Untitled photo

19.06.2019 - dočasne som zakázal zobrazenie Vnútorného členenia (systematiky) rýdzikov, nakoľko pracujem na aktualizovanej verzií. V systematike došlo totiž v posledných rokoch k značným zmenám na základe záverov molekulárkych analýz.

15.06.2019 - Herbár HBMJ - Osobné nálezy rýdzikov už je skompletizovaný a je možné sa cez odkaz dostať k dokumentu, kde je prehľad mojich herbárových položiek.

01.06.2019 - Moju krajinársku fotografiu som presunul na novú stránku, budem rád za návštevu ;) - www.michaljamrich.com

29.10.2018 - Momentálne pracujem na prehľadnom zobrazení mojich herbárových položiek v časti Herbár HBMJ -osobné nálezy rýdzikov . Zatiaľ bude na tomto mieste uvedený iba zoznam druhov, ktoré som osobne dokumentoval a ktoré sa zároveň nachádzajú aj v mojom súkromnom herbári.

16.06.2017 - S potešením uvádzam, že od dnešného dňa je už funkčný upravený Zoznam európskych druhov rýdzikov, kde sú jednotlivé mnou dokumentované nálezy  rýdzikov, pri tom ktorom druhu, usporiadané v samostatných galériách. Doplnil som ku každému nálezu niektoré mykofloristické údaje. Fotografie sú vo väčšom rozlíšení.  Dúfam, že budete mať z upravenej verzie radosť. Upravený je aj obsah galérie PRÍRODA, kde bude časom viac krajinárskej fotografie.

12.01.2017 - Veľmi ma teší, že na rozširovaní obsahu tejto stránky sa bude podielať aj môj kamarát a amatérsky mykológ so zameraním na rod Russula (plávky) Ing. Slavomír Židek. Z uvedeného vyplýva, že z času na čas sa objaví nejaká fotka, nový druh, prípadne stručný popis, alebo iná informácia, aj v sekcií Russula (plávky). 

Slavo, ďakujem za spoluprácu :-)

29.12.2016 - Od roku 2017 chcem postupne upravovať fotografie na stránke a pridávať nové fotografie už vo väčšom rozlíšení, resp. ich upravovať tak, aby boli optimalizované aj pre monitory s vysokým rozlíšením (WQHD (rozlíšenie 2,560-1,440), UHD / 4K (rozlíšenie 3,840-2,160), Retina). Stránka bola doteraz robená pre prezeranie na Full HD monitoroch (rozlíšenie 1,920-1,080), kde pri tomto rozlíšení sa fotografie po ich otvorení / rozkliknutí zobrazovali správne, teda boli ostré. K postupnej úprave obsahu a rozlíšenia fotografií musí dôjsť z toho dôvodu, že na veľkých monitoroch s vysokým rozlíšením (pozorovaný problém napr. na Apple iMac Retina) sú fotografie, ktoré nie sú optimalizované pre takéto zobrazenie, po ich otvorení neostré. Je to však problém mnohých webových stránok. V budúcnosti budú takéto monitory s vysokým rozlíšením bežné, a aby prezentované fotografie boli ,,pozerateľné“ aj na nich, je potrebné sa tomu prispôsobiť.

22.12.2016 - všetkým prajem krásne a pokojné Vianoce, úspešný vstup do roku 2017 a v ňom veľa zdravia a radosti zo života.

Máj 2016 - spustenie novej verzie stránky už pod novým názvom russulaceae.com (pôvodne rydziky.com). Dúfam, že sa Vám bude jej dizajn, obsah a celkové možnosti vyhľadávania a prezerania fotografií páčiť. Momentálne sa tu nachádza cca 40 stručných popisov  (charakteristík) niektorých druhov rýdzikov (acerrimus, acris, albocarneus, alpinus, aquizonatus, auriolla, bertillonii, bruneohepaticus, bruneoviolaceus, citriolens, dryadophilus, evosmus, fraxineus, glaucescens, hepaticus, hrdovensis, hysginoides, hysginus, illyricus, intermedius, leonis, lepidotus, luridus, mairei, musteus, nanus, olivinus, pilatii, resimus, rostratus, rubrocinctus, salicis-herbaceae, salicis-reticulatae, scoticus, scrobiculatus, spinosulus, torminosulus, tuomikoskii, violascens, zonarioides), tieto budú postupne dopĺňané. Sú to iné popisy, často aj k iným druhom, ako boli zverejnené na pôvodnej verzií stránky. Chcem to upravovať týmto smerom, preto sa tu už staré popisy nenachádzajú. V galériách jednotlivých druhov rýdzikov (Atlas rýdzikov - Zoznam európskych druhov rýdzikov) je zobrazených viac ako 900 fotografií tých druhov, ktoré som osobne dokumentoval. Jednotlivé špeciálne galérie - Galérie rýdzikov s vybranými fotografiami podľa rokov, prípadne podľa iných kritérií budú postupne vytvárané a dopĺňané. To isté sa týka aj iných galérií, či už húb alebo prírody. Zoznam dokumentovaných druhov húb s ich fotografiami bude priebežne dopĺňaný a nové druhy a fotografie.

Najnovšie pridané fotografie:

Lactraius pilatii - rýdzik Pilátov

Lactraius pilatii - rýdzik Pilátov

26.09.2022, SK, Vysoké Tatry - Belianske Tatry, k. ú. Tatranská Javorina, 930m, sub Picea abies, Betula
- HBMJ 6_2022


Powered by SmugMug Owner Log In